четвер, 7 жовтня 2010 р.

Інтервю для innovations.com.ua

Сьогодні підприємці почали вчитися того, що треба вкладати й працювати не лише для себе. Необхідно створювати щось для ширшого кола людей – бути партнером і служити. "Лідерство служіння" стає легітимним терміном. Як Церква сприймає це поняття?

о. Борис Ґудзяк: По суті, це досить простий принцип, який бізнесмени усвідомлюють, проходячи складним шляхом. Ми створені, щоб давати життя. Коли підприємці розуміють цей аспект життєдайності, бізнес набирає захопливої і драматичної в позитивному сенсі цього слова якості. Бути причетним до плекання життя – це захопливо. Існують серйозні питання життя, смерті, гідності людини. Церква, зокрема Католицька, протягом останнього століття розвиває досить різнопланову соціальну доктрину, засновану на тому, що наша гідність пов’язана також із тим, що ми робимо, й потребою бути продуктивними та плідними, яка записана в нашому духовному ДНК. Коли ми долучаємося до цього вітального процесу, а не лише намагаємося "витиснути" з людей якнайбільше тимчасового зиску, задоволеними є всі.

В останні роки з’явилися чудові приклади того, як деякі політики отримали загальне визнання лише після їхньої політичної діяльності. Наприклад, здобутки президента США Картера після відходу з цієї посади, можливо, були вагомішими за його роки перебування на владному Олімпі. Завдяки своїм миротворчим акціям, спрямованим на будівництво житла для безпритульних у бідних частинах світу "Habitat for humanity", він став лауреатом Нобелівської премії миру 2002 року. Здавалося б, президент Америки – це щит діяльності. Проте виявилося, що є щось глибше - те, що людство оцінює набагато вище.

продовження інтерв'ю тут

Немає коментарів:

Дописати коментар